Muzeum Jizerské hory | Chalupa Amálka

Muzea v Amálčiném okolí

Návštěvy různých typů muzeí jsou nedílnou součástí každé dovolené. Ne snad proto, že by po nich člověk zoufale toužil, ale já to vnímám spíše, jako potřebnou součást poznání daného kraje. Můžete projít všechny krásy přírody, vykoupat se v říčkách, obejít celý kraj, ale o historii kraje se dozvíte nejvíc právě v těch muzeích, která při svých cestách můžete navštívit. Jizerské hory nejsou žádnou výjimkou a i u nás můžete najít pár muzeí, která vám pomohou nahlédnout do historie této populární horské oblasti.

Příjemné výlety po jizerských horách přeje Vaše Chalupa Amálka.

Muzeum vojenské techniky Smržovka

Muzeum vojenské obrněné techniky ve Smržovce se pyšní největší soukromou sbírkou tankové techniky ve střední Evropě. Kromě výstavy obrněné techniky zde najdete i velké množství vojenských exponátů. Muzeum bylo založeno v roce 1999 a od roku 2004 provozuje i tématické akce pro veřejnost. Po předchozí domluvě lze objednat i jízdy tankem. Muzeum je otevřeno od dubna do října a od chalup je vzdáleno necelé 2 km.

Odkaz na web: www.tankysmrzovka.cz

Muzeum vojenské techniky Smržovka | Jizerské horyMuzeum vojenské techniky Smržovka | Jízdy tankem

Kittelovo muzeum v Krásné

Už jste někdy slyšeli jména Faust Jizerských hor, severočeský Faust, černokněžník ze Šumburku, či třeba ďáblův doktor? Za všemi těmito přízvisky se skrývá jediná osobnost – výjimečný ranhojič, lékař a především člověk – Jan Josef Antonín Eleazar Kittel. Kittelovo muzeum je otevřeno od května do října. Od chalupy je vzdáleno jen pár minut autem, ale dá se k němu dojít i pěšky. V Krásné můžete navštívit dětské hřiště, které s nádherným rozhledem.

Odkaz na web: Kittelovo muzeum Pěnčín

Kittelovo muzeum Krásná - Pěnčín | Muzeum Jizerské horyKittelovo muzeum Krásná - Pěnčín | Muzeum Jizerské hory

Jizerskohorské technické muzeum

Expozice se nacházejí v památkově chráněném areálu bývalé textilní továrny. V rámci prohlídky můžete navštívit expozici leteckých motorů, expozici věnovanou leteckým nehodám v Krkonoších a Jizerských horách, expozici energetiky, expozici textilní výroby a šicich strojů. Některé expozice byly připravny ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha. Jizerskohorské technické muzeum najdete v obci Bílý Potok, otevřeno je od května do října.

Odkaz na web: www.muzeumjizerky.cz

Jizerskohorské technické muzeum | Muzea Jizerských horJizerskohorské technické muzeum | Muzea Jizerských hor

Muzeum Jizerských hor na Jizerce

Muzeum Jizerských hor na Jizerce je svými expozicemi zaměřeno na průřez dějinami a ukázku života v Jizerských horách za starých časů. Představení řemesel, náčiní a pomůcek, které byly každodenním chlebem jizerskohorských obyvatel. Dále zde najdete něco o historii a tradicích sklářského řemesla. A co by to bylo za muzeum Jizerských hor, kdyby zde nebyla i expozice o jizerskohorské přírodě. Návštěvu můžete spojit s procházkou nádherným prostředí Jizerky.

Odkaz na web: www.csopjizerka.cz

Muzeum Jizerských hor na Jizerce | Chalupa Amálka pronájem chalupyMuzeum Jizerských hor na Jizerce | Chalupa Amálka pronájem chalupy

Muzeum výroby hraček

cc

Odkaz na web:

Muzeum Jizerských hor na Jizerce | Chalupa Amálka pronájem chalupyMuzeum Jizerských hor na Jizerce | Chalupa Amálka pronájem chalupy

Muzeum Járy Cimrmana a Maják

cc

Odkaz na web:

Muzeum Jizerských hor na Jizerce | Chalupa Amálka pronájem chalupyMuzeum Jizerských hor na Jizerce | Chalupa Amálka pronájem chalupy

Kontaktní formulář