Cyklistika

Jizerské hory jsou cyklistickým rájem a těší se čím dál větší pozornosti ze strany cyklistů. Značených cyklostezek je zde několik stovek kilometrů a nejdete zde i pár míst, které jsou vhodné pro cyklovýlety s dětmi. V neposlední řadě stoupá počet cyklo návštěníků i díky elektrokolům, která umožní návštěvu nádherných míst nejen “nadupancům”, ale i cyklonadšencům, kteří jinak kolo vytáhnou jen občas. Výletů na kole je zde nespočet, Singtrek pod Smrkem, na Ještěd, kolem Jizery nebo na krásnou Jizerku.

S malými dětmi kolem Jizerky I.

Nenáročný cyklo výlet pro rodiny s malými dětmi za krásami ryzích Jizerských hor. Na start trasy se z chalupy přesunete autem na Bukovec, kde je velké parkoviště a restaurace. Trasu lez jet oběma směry. Na cestě zpět se autem můžete zastavit na vodní nádrži Souš.

17 km, 300 výškových metrů, pro děti od 5 let, horské nebo trekové kolo
Navigační soubor cyklotrasy ve formátu GPX ke stažení

S malými dětmi kolem Jizerky II.

Nenáročný cyklo výlet pro rodiny s malými dětmi za krásami ryzích Jizerských hor. Na start trasy se z chalupy přesunete autem na Jizerku, kde je velké parkoviště a restaurace. Trasu lze jet oběma směry. Na cestě zpět se autem můžete zastavit na vodní nádrži Souš.

11 km, 140 výškových metrů, pro děti od 5 let, horské nebo trekové kolo
Navigační soubor cyklotrasy ve formátu GPX ke stažení

S malými dětmi podél Jizery

Pohodový cyklo výlet pro rodiny s malými dětmi z Jizerky do Polubného a dále podél řeky Jizery. Na start trasy se od chalupy přesunete autem přes Tanvald na Jizerku, kde je velké parkoviště a restaurace. Trasu lze jet oběma směry.

15 km, 304 výškových metrů, pro děti od 5 let, horské kolo
Navigační soubor cyklotrasy ve formátu GPX ke stažení

Kolem chalupy a na oběd na Studnici

I kolem chalupy se dá jezdit na kole s dětmi. Trasu si můžete zpříjemnit obědem na blízké rozhledně Černá Studnice. Pohodový a nenáročný cyklo výlet kolem Amálky, když se vám nechce nikam daleko. Trasu lze jet oběma směry.

10 km, 219 výškových metrů, pro děti od 3 let, horské nebo trekové kolo
Navigační soubor cyklotrasy ve formátu GPX ke stažení

Z Amálky na kole Ještěd a zpět

Cyklo výlet z chalupy na Ještěd zvládnete i dětmi nad 11 let. Na cetě poznáte nejen krásu Ještědského hřebenu, ale hlavně dominantu Jizerských hor – Ještěd. Cestu tam doporučuji přes Liberec a na Ještěd po silnici, dolů po lesní cyklostezce.

54 km, 1200 výškových metrů, pro děti od 11 let, horské kolo
Navigační soubor cyklotrasy ve formátu GPX ke stažení

Od chalupy na vrcholky Jizerských hor

Tento okruh mám asi nejradši. Na začátku trasy sice nastoupáte pár metrů, ale pak už se vezete po hlavním hřebeni a vychutnáváte si krásu Jizerských hor plnými doušky. Navštívíte většinu známých míst jako je Jizerka, Smědava, Knejpa, můžete zajet k Blatnému rybníku, rozhledna Královka.

63 km, 1098 výškových metrů, děti od 13 let, horské nebo trekové kolo
Navigační soubor cyklotrasy ve formátu GPX ke stažení

Singltrek pod Smrkem

Singltrek pod Smrkem se nachází kousek od Nového Města pod Smrkem, zhruba 52 km od chalupy. Není to sice kousek, ale této návštěvy určitě litovat nebudete. Výlet je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pouze pro dospělé. Navíc, pokud máte veškeré vybavení, zaplatíte pouze za parking, využití tras je zcela ZDARMA. Singltrek nabízí 2 trasy s lehké obtížností, které máme vyzkoušené a zvládnete je i s menšími dětmi. Jedná se trasy Hřebenáč a Obora. Všechny ostatní trasy jsou vhodné pro dospělé, ty černé spíše pro zkušenější cyklisty. V areálu Singltreku najdete půjčovnu vybavení, občerstvení, kemp a mnoho dalšího vyžití. Mapu Singtreku si můžete stáhnout ZDE. Návštěvu vřele doporučujeme jako celodenní výlet.

Singltrek pod Smrkem | Chalupa Amálka výlety po Jizerských horáchSingltrek pod Smrkem | Chalupa Amálka výlety po Jizerských horách

Singltrek – Bikepark Tanvaldský Špičák

Ski areál Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem Jizerských hor a od chalupy je vzdálený 7 km, přibližně 10 min. jízdy autem. V areálu nově vznikl menší singltrek, který je vhodný jak pro dospělé, tak hlavně pro rodiny s dětmi. Na rozdíl od singltreku pod Smrkem se na špičáku jede víceméně pouze z kopce. Na vrchol, tedy na start se dostanete pouze placenou lanovkou nebo si kopec musíte vyšlápnout. Aktuálně jsou vybudovány traily – modrý, červený a technický černý – v celkové délce cca 8 km. Traily vedou lesem z vrcholu Špičáku a jsou široké cca 1 m. Mapu Tanvaldského Bikeparku najdete ZDE. Obě atrakce mají jistě něco do sebe a každý si musí najít tu, která mu bude vyhovovat více.

Bikepark Tanvaldský Špičák | Singltrek Tanvaldský Špičák | Chalupa Amálka ubytování Jizerské horyBikepark Tanvaldský Špičák | Singltrek Tanvaldský Špičák | Chalupa Amálka ubytování Jizerské hory

Kontaktní formulář