FAQ – často kladené otázky

Na této stránce Vám přinášíme odpovědi na Vámi často kladené otázky, týkající se vaší dovolené na naší chalupě. Pokud jsme přeci jen na něco zapomněli, nebo se vám zdá něco nejasné, kontaktujte nás prosím.

 • Čas příjezdu na Amálku

  Optimální čas příjezdu na Amálku je v zimním období mezi 16:30 a 17:00 hodin, v létě pak v ca. 16:00 hodin. Dříve prosím nejezděte, nemůžeme vás ubytovat, neboť úklid domu zabere min. 6 hodin práce. U kratších pobytů v mimosezóně (zejména víkendových) je možné nájezd, po předchozí dohodě, řešit individuálně.

 • Čas odjezdu z Amálky

  Při týdenních pobytech v hlavní sezóně je odjezd v sobotu v době mezi 9:30 – 10:00 hodin. U víkendových pobytů lze, na základě aktuální obsazenosti, domluvit odjezd až na 13:00 hodin.

 • Ručníky a povlečení

  Ručníky poskytujeme pouze 1 ks na ruce do každé koupelny. Osušky si prosím přivezte vlastní.
  Povlečení Vám připravíme do jednotlivých pokojů dle nahlášeného počtu osob, který prosím upřesněte min. 1 týden před příjezdem.

 • Výčepní zařízení

  Amálčino výčepní zařízení můžete využít zdarma. K dispozici máme oba naražeče, bajonet i žehličku. Pro váš komfort můžeme sud s pivem zakoupit. Za námi dovezený, sud účtujeme poplatek 300 Kč.

 • Spotřeba vín z vinného sklípku

  Díky vlastnímu dovozu vín ze zahraničí, Vám můžeme nabídnout italská a rakouská vína ve skvělé kvalitě a za bezkonkurenční ceny. V případě zájmu můžeme nabídnout i individuální dovoz vín ve větším množství.

 • Kauce

  Při příjezdu je vybírána kauce ve výši 5.000 Kč, v zimním období 7.000 Kč. Správnou výši najdete vždy v potvrzení rezervace. Z kauce je při odjezdu hrazena spotřeba energií, konzumace vín ze sklípku a případné vzniklé škody. U rezervací typu “rozlučka se svobodou” je kauce řešena individuálně.

 • Vybavení pro nejmenší

  Dětská postýlka je k dispozici za poplatek 150 Kč / pobyt. Dále vám můžeme ZDARMA zapůjčit dětskou jídelní židličku a přebalovací podložku. Plastové nádobí včetně dětských plastových příborů je samozřejmostí.

 • Domácí mazlíček

  Psy bereme POUZE po předchozí dohodě. Chápeme, že Vaši pejsci jsou nedílnou součástí rodiny. Po domluvě, si vychované pejsky s vlastním pelíškem můžete vzít s sebou. Za každého psa účtujeme poplatek 150 Kč / den.

 • Spotřeba elektrické energie

  Spotřeba elektrické energie není zahrnuta v ceně pronájmu. Elektřina je účtována zvlášť dle skutečné spotřeby.

 • Spotřeba krbového dřeva

  Spotřeba krbového dřeva není zahrnuta v ceně pronájmu. Spotřeba dřeva je účtována zvlášť dle skutečné spotřeby v ceně 2.200 Kč / m3.

 • Gril a dřevěné uhlí

  Od dubna do konce listopadu je k dipozici venkoví gril. Dřevěné uhlí máte též připravené, stačí jen začít grilovat. Cena pytle je 120 Kč / ks.

Kontaktní formulář