Bazény, Aquaparky a koupaliště v Jablonci, Liberci a okolí

Když je venku horko nebo naopak ošklivo, vyhledáváme kam s dětmi k vodě či do aquaparku. V okolí chalupy Amálka je koupání, v krytých bazénech i na letních koupalištích, dostatek. V zimních měsících doporučujeme návštěvu jabloneckého bazénu nebo bazénu v Liberci. Oba jsou dobrou volbou, která potěší a nevysaje vaší peněženku. Vyberte si z našich tipů ten, který nejvíce vyhovuje vašim potřebám a očekáváním kvalitně stráveného času dovolené.

Příjmené prožiti volného času Vám přeje vaše Chalupa Amálka.

Krytý bazén Jablonec nad Nisou

Plavecký bazén v Jablonci nad Nisou nachází necelých 9 km od chalupy, tedy jen pár minut autem. Hlavní bazén s délkou 25 metrů nabízí 8 plaveckých drah. Největším lákadlem pro rodiny s dětmi je bazén plný atrakcí, které potěší nejen děti, ale i rodiče. Najdete zde vodní clonu, masážní lavici, umělé vlnobití, vířivky a velká divoká řeka, která patří mezi absolutní špičku v ČR. U bazénu jsou i 2 pěkné tobogány. Pro nejmenší je v bazénu připraveno brouzdaliště s malým tobogánem, chrličem a vodním hřibem. Otevřeno je denně do 21:30 hod., v neděli a o svátcíh pouze do 20:00 hodin. Jablonekcý plavecký bazén je velmi čistý, cenově dostupný a jeho návštěvu vám vřele doporučujeme.

Bazén plný atrakcí v Jablonci nad NisouDětské brouzdaliště a plavecký bazén v Jablonci nad Nisou

Bazén Liberec

Plavecký areál v Liberci nabízí širokou nabídku vyžití pro celou rodinu. Velký 50 metrový bazén pro plavce, skokanskou věž, potápěčskou komoru pro výuku potápěčů. Pro děti jsou velkým lákadlem tobogány a v Liberci mají jen ty nejlepší. 150 m dlouhý nerezový tobogán, který řadí mezi nejdelší tobogány ve střední Evropě. Druhý tobogán je pomalejší, ale jeho délka je celých 107 m. Dále zde najdete nerezovou skluzavku, divokou řeku, jeskyni s nuceným plaváním, miniskluzavka, dětská vířivka, brouzdaliště. V Libereckém bazénu je i speciální dětský saunový svět, který je ve vybraných časech určen pouze pro sunování dětí s rodiči. Návštěvu bazénu vřele doporučujeme.

Plavecký bazén LIberec | Parádní zábava, když na Amálce pršíTobogány Libereckého bazénu | Bazén Liberec

Aquapark Babylon Liberec

Babylon Liberec byl postaven v roce 1997 tehdy se jednalo o nejmodernější a největší aquapark svého druhu v ČR. Od té doby se zde bohužel mnoho nezměnilo a i když aquapark dnes nabízí celodenní zábavu, především pro rodiny s dětmi, tak jeho návštěvou budete zklamáni a vaše peněženka to též neocení. Liberecký aquapark momentálně nabízí vodní hrad, bazény a skluzavky, čtyři tobogány romantické jeskyně, relaxační zóny, divokou řeku, mořská akvária, whirlpooly v jeskyních, vodotrysky a gejzíry. Dalším lákadlem je laserová show, kterou můžete zhlédnout 3x denně. I přes lákavě vyhlížející popis, nemůžeme návštěvu libereckého Babylonu doporučit.

Aquapark Babylon LiberecLaser show Aquapark bazén Liberec

Vodní nádrž Mšeno Jablonec

Přehrada Mšeno v Jablonci je největší městskou vodní plochou ve střední Evropě. Momentálně je určená především k rekreaci. Mšeno nabízí travnaté i písčité pláže. Kromě koupání je zde i dobrá nabídka sportovního vyžití, plážový volejbal, hřiště, dětské koutky, hřiště na fotbal či basketbal. Občerstvit se můžete ve stáncích, kterých je v sezóně dostatek. Přehrada Mšeno byla postavena v letech 1906–1910 jako součást protipovodňových opatření v Jizerských horách. Byla to reakce na katastrofální záplavy z roku 1897. K soustavě patří štola vedená z Lužické Nisy dlouhá 636 m a štola z Bílé Nisy dlouhá 1 758 m.

Koupání přehrada Mšeno Jablonec nad Nisou | Přírodní koupání Jizerské horyKoupání přehrada Mšeno Jablonec nad Nisou | Dětské hřiště Jablonec nad Nisou

Letní koupaliště Lučany nad Nisou

Na okraji obce Lučany nad Nisou, v hezkém prostředí na okraji lesa, se nachází letní koupaliště. Od Amálky je koupaliště vzdáleno ca. 5 km a autem tam dojedete za necelých 5 min. Bazén má rozměr 50×25 metrů a hloubku až 4 metry. Na koupališti je k dispozici převlékárna a občerstvení. U koupaliště pohodlně zaparkujete.

Koupaliště Lučany nad Nisou | Pronájem chalupy Jizerské horyKoupaliště Lučany nad Nisou | Pronájem chalupy Jizerské hory

Letní koupaliště Vápenka Liberec

V Liberecké části Hanychov, nedaleko Ještědu, se nachází kouplaiště Vápenka. Při slunění múžete obdivovat libereckou dominantu – Ještěd. Kromě hlavního bazénu nejdete na koupališti brouzdaliště pro děti, dětské hřiště a občerstvení. Je vybavenou převlékárnami, plavčíkem, místností pro první pomoc a sprchami.

Letní koupaliště Vápenka Liberec | Pronájem chaty Jizerské horyLetní koupaliště Vápenka Liberec | Pronájem chaty Jizerské hory

Kontaktní formulář