Lyžařské areály Jizerských hor

Lyžařské areály Jizerských hor se těší větší pozornosti a oblibě našich i zahraničních lyžařů. Jizerské hory jsou vyhledávanou lokalitou sjezdovými lyžaři i běžkaři. Najdete tady hned několik ski areálů, které uspokojí každého lyžaře. Lyžařské areály Jizerských hor nejsou tak velké, jako v nedalekých Krkonoších, ale nabízí kvalitní služby pro lyžaře, pro lyžování rodin s dětmi a navíc lyžujete bez velkých front. Samostatnou kapitolou je pak lyžování pro běžkaře, pro které je připravená Jizerská magistrála se stovkami výborně udržovaných běžkařských tratí.

Lyžařský vlek Filip

Lyžařský vlek Filip je 1,5 km od chalupy. Je vhodný pro lyžování rodin s dětmi, které se na lyžích teprve učí. Je mým nejoblíbenějším lyžařským areálem nejen kvůli své poloze, ale hlavně cenovou dostupností permanentek. Můžete tam přijet kdykoliv v průběhu dne a lyžovat třeba jen 2 hodiny za velmi rozumné peníze. Areál je otevřen od 8:30 do 20:00 hod. a nabízí tak denně i večerní lyžování. Na děti můžete dohlížet jen od občerstvení odkud máte kontrolu, kde se děti pohybují. Nejedná se o velký lyžařský areál, ale najdete zde půjčovnu lyžařského vybavení, lyžařskou školku, občerstvení a parking přímo u sjezdovky. Návštěvu vřele doporučujeme.

Lyžařský vlek Filip Smržovka | Ubytování Jizerské horyLyžařský vlek Filip Smržovka | Ubytování Jizerské hory

Ski areál Tanvaldský Špičák

Ski areál Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem Jizerských hor a od chalupy je vzdálený 7 km, přibližně 10 min. jízdy autem. Ve skia reálu je sedačková lanovka a 5 vleků. Tanvaldský Špičák má celkem 10 sjezdovek s celkovou délkou 8,2 km. Celkem 5 sjezdovek je delší než 1 km a nejdelší sjezdovka Turisitcká měří 1760 metrů a přeýšením 280 metrů. Ski areál Tanvaldský Špičák je vybaven systémem umělého zasněžování sjezdovek, které jsou denně upravovány. Areál také nabízí veškeré služby včetně půjčovny lyžařského vybavení, lyžařskou školku, občerstvení, restaurace a parking přímo u sjezdovky.

Ski areál Tanvaldský Špičák | Kam na lyže v Jizerských horách | Chalupa Amálka pronájem chalupy Jizerské horyMapa Ski areál Tanvaldský Špičák | Kam na lyže v Jizerských horách | Chalupa Amálka pronájem chalupy Jizerské hory

Ski areál Bedřichov

Ski areál Bedřichov se nachází ca. 14 km od chalupy, tedy něco kolem 20ti minut autem. Areál nabízí 6 lyžařských vleků, z toho 2 vleky z tohoto počtu jsou kotvové a zbylé typu Poma. Celková délka širokých sjezdovek je 4,5 km se střední a nižší obtížností. Bedřichov je díky tomu vhodný pro lyžování rodin s dětmi. Areál patří do souboru lyžařských areálů Skijizerky a tak je možné částečně kombinovat lyžování v areálech Tanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák. Večerní lyžování je na sjezdovce Malinovka o délce 510m. Areál také nabízí veškeré služby včetně půjčovny lyžařského vybavení, lyžařskou školku, občerstvení, restaurace a parking přímo u sjezdovky.

Ski areál Bedřichov nedaleko ubytování Chalupa AmálkaMapa Ski areál Bedřichov | Kam na lyže v Jizerských horách | Chalupa Amálka pronájem chalupy Jizerské hory

Ski areál Severák

Ski areál Severák se nachází 11 km od Amálky v Hraběticíh v Jizerských horách. Severák nabízí 10 vleků a jeden pojezdový koberec pro výuku malých lyžařů. 9 vleků je Poma, jeden je typu kotva. Celková délka sjezdovek je 4,3 km, převážně střední a nižší obtížnosti. Zajímavostí areálu je přemostění sjezdovky Jih, která vede přes silnici. Areál patří do sdružení lyžařských areálů Skijizerky a tak je možné částečně kombinovat lyžování v areálech Tanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák. Večer můžete lyžovat na 320m dlouhé sjezdovce U Arniky I. Areál nabízí veškeré služby včetně půjčovny lyžařského vybavení, lyžařskou školku, občerstvení, restaurace a parking přímo u sjezdovky.

Ski areál Severák nedaleko ubytování Chalupa AmálkaMapa Ski areál Severák | Kam na lyže v Jizerských horách | Chalupa Amálka pronájem chalupy Jizerské hory

Ski areál Ještěd

Lyžařský areál Ještěd se nachází necelých 25 km od Amálky v Liberecké části Hanychov. Na Ještědu lyžujete v nadmořské výšce od 540 do 1000 m. Areál nabízí dvě čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačkovou a 5 lyžařských vleků. Celková délka sjezdovek je 9,2 km. Dětský park s provázkovým vlekem, kolotočem a pohyblivým pásem se nachází přímo u spodního parkoviště lyžařského areálu. Lyžování si také můžete zpestřit výjezdem na vrchol Ještědu odkud je nádherný výhled na naší krajinu. Do výšky 1012 metrů vás vyveze kabinová lanovka z roku 1933. Lyžařský areál Ještěd nabízí veškeré služby včetně půjčovny lyžařského vybavení, lyžařskou školku, občerstvení, restaurace a parking přímo u sjezdovky.

Ski areál JeštědMapa Ski areál Ještěd | Kam na lyže v Jizerských horách | Lyžování na Ještědu

Ski areál U Čápa Příchovice

Ski areál U Čápa se nachází v nadmořské výšce 795 metrů, 13 km od Amálky na hranici Jizerských hor a Krkonoš. Lyžařský areál U Čápa je oblíbenou lyžařskou destinací pro lyžování s dětmi. V areálu jsou 2 dvoukotvové vleky a na samostatném svahu 1 dětský vlek. Sjezdovek najdete U Čápa celkem 5 v délce od 550 do 1000 metrů. Večerní lyžování probíhá denně na hlavní sjezdovce v čase od 18:30 do 20:30 hodin. Výhodou areálu je přímé napojení na přírodní i udržované běžecké tratě Kořenov – Příchovice – Paseky. Lyžařský areál U Čápa nabízí veškeré služby včetně půjčovny lyžařského vybavení, hlídání dětí, lyžařskou školku, občerstvení, samoobslužná restaurace a parking ZDARMA přímo u sjezdovky. Rozhledna Maják je součástí areálu.

Ski areál U Čápa Příchovice | Rodinné lyžování v Jizerských horáchMapa lyžařského areálu U Čápa | Lyžování Jizerské hory

Kontaktní formulář