Cyklistika

Jizerské hory jsou cyklistickým rájem a těší se čím dál větší pozornosti ze strany cyklistů. Značených cyklostezek je zde několik stovek kilometrů a nejdete zde i pár míst, které jsou vhodné pro cyklovýlety s dětmi. V neposlední řadě stoupá počet cyklo návštěníků i díky elektrokolům, která umožní návštěvu nádherných míst nejen “nadupancům”, ale i cyklonadšencům, kteří jinak kolo vytáhnou jen občas. Výletů na kole je zde nespočet, Singtrek pod Smrkem, na Ještěd, kolem Jizery nebo na krásnou Jizerku.

Singltrek pod Smrkem

Singltrek pod Smrkem se nachází kousek od Nového Města pod Smrkem, zhruba 52 km od chalupy. Není to sice kousek, ale této návštěvy určitě litovat nebudete. Výlet je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pouze pro dospělé. Navíc, pokud máte veškeré vybavení, zaplatíte pouze za parking, využití tras je zcela ZDARMA. Singltrek nabízí 2 trasy s lehké obtížností, které máme vyzkoušené a zvládnete je i s menšími dětmi. Jedná se trasy Hřebenáč a Obora. Všechny ostatní trasy jsou vhodné pro dospělé, ty černé spíše pro zkušenější cyklisty. V areálu Singltreku najdete půjčovnu vybavení, občerstvení, kemp a mnoho dalšího vyžití. Mapu Singtreku si můžete stáhnout ZDE. Návštěvu vřele doporučujeme jako celodenní výlet.

Singltrek pod Smrkem | Chalupa Amálka výlety po Jizerských horáchSingltrek pod Smrkem | Chalupa Amálka výlety po Jizerských horách

Singltrek – Bikepark Tanvaldský Špičák

Ski areál Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem Jizerských hor a od chalupy je vzdálený 7 km, přibližně 10 min. jízdy autem. V areálu nově vznikl menší singltrek, který je vhodný jak pro dospělé, tak hlavně pro rodiny s dětmi. Na rozdíl od singltreku pod Smrkem se na špičáku jede víceméně pouze z kopce. Na vrchol, tedy na start se dostanete pouze placenou lanovkou nebo si kopec musíte vyšlápnout. Aktuálně jsou vybudovány traily – modrý, červený a technický černý – v celkové délce cca 8 km. Traily vedou lesem z vrcholu Špičáku a jsou široké cca 1 m. Mapu Tanvaldského Bikeparku najdete ZDE. Obě atrakce mají jistě něco do sebe a každý si musí najít tu, která mu bude vyhovovat více.

Bikepark Tanvaldský Špičák | Singltrek Tanvaldský Špičák | Chalupa Amálka ubytování Jizerské horyBikepark Tanvaldský Špičák | Singltrek Tanvaldský Špičák | Chalupa Amálka ubytování Jizerské hory

Kontaktní formulář